گرده گل چیست؟ گرده گل، فواید و عوارض آن

گرده گل چیست؟ در آسالیا، گرده گل ، یا گرده زنبور عسل، همان غذای مغذی زنبورها است. یعنی غذای مغذی برای زنبورها فراهم می کند. گرده زنبور عسل ترکیب طبیعی و منحصر به فرد: گرده گل موم زنبور عسل، آنزیم ها و ترشحات زنبور عسل.

گرده گل

گرده گل ، گرده زنبور عسل به دلیل داشتن مواد مغذی زیاد و فراوان مورد علاقه بسیاری از افراد است.این مکمل غذایی یا غذایی فوق العاده با فواید فراوان به حساب می آید.جالب است بدانید که بسیاری از افراد از گرده گل زنبور عسل استفاده می کنند زیرا به عنوان یک داروی درمانی طبیعی و موثر در نظر گرفته می شود. محصولی که دارای خواص ضد ویروسی، ضد میکروبی و التهابی است.

گرده گل چیست؟

گرده گل یا گرده زنبور عسل دکتر آسلیا. زنبورها گرده های مختلفی را از گیاهان جمع آوری می کنند. وقتی این زنبورها به کندو برمی‌گردند، گرده به همراه چربی‌ها، پروتئین‌ها و احتمالاً مواد معدنی به غذای استعماری تبدیل می‌شود. جالب اینجاست که می توان آن را با ترکیبات دیگری مانند موم، شهد، عسل یا آنزیم های مختلف ترکیب کرد. به خاطر داشته باشید که گرده زنبور عسل بستگی به نوع گلهایی دارد که زنبورها جمع آوری می کنند.

وقوع گرده

گرده گل و یا به جای گرده زنبور عسل اگر آن را فرآورده ای برای مصرف انسان بدانیم ظاهر آن شبیه دانه های کوچک زرد رنگی است که به رنگ قهوه ای و سیاه متمایل است و از نظر طعم اگر نگاه کنیم طعم شیرینی دارد و گل است. اما باید توجه داشت که طعم آنها ارتباط مستقیمی با نوع گلهایی دارد که زنبورها جمع آوری می کنند.

گرده و خوراکی آن

گرده گل، مدت هاست که مورد توجه افراد مختلف قرار گرفته است. این محصول برای خوردن در نظر گرفته می شود و از مزایای فراوان آن برای سهولت استفاده می شود. گرده زنبور عسل را می توان به عنوان یک محصول خوراکی استفاده کرد. از این گرده ها می توان برای ماست و سالاد و همچنین غلات استفاده کرد. اما به خاطر داشته باشید که گرده گل می تواند در برخی افراد مانند افرادی که حساسیت های فصلی و خاص دارند عوارض جانبی داشته باشد.

گرده زنبور عسل خوراکی

گرده گل را می توان غذایی بسیار پیچیده دانست گرده زنبور عسل حدود 200 مورد وجود دارد، مانند:

  خدمات سئو

انواع ویتامین ها (A، B1، B2، B6، C، D، E)، فسفولیپیدها، اسیدهای آمینه، تری گلیسیرید، فلاونوئیدها، کربوهیدرات ها، پروتئین ها، چربی ها، مواد معدنی مانند فسفر، منیزیم، کلسیم، سدیم، پتاسیم، مس، آهن روی، سلنیوم و …

استفاده از گرده گل به عنوان دارو

بسیاری از پزشکان، به ویژه کسانی که به طب سنتی اعتقاد دارند و یا از روش های درمانی سنتی استفاده می کنند، به این موضوع اعتقاد دارند گرده گل می توان از آن به عنوان دارو استفاده کرد. برخی فراتر رفته اند و از عسل و فرآورده های زنبور عسل به عنوان زنبور درمانی استفاده کرده اند. بسیاری از محققان بر این باورند که گرده زنبور عسل حاوی ترکیبات فعالی است که ممکن است دارای خواص متعددی مانند آنتی اکسیدان، ضد التهاب و احتمالا ضد میکروبی باشد.

آنتی اکسیدان های موجود در گرده زنبور عسل

گرده زنبور عسل این ترکیبات خاص خود از جمله آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها را دارد که استرس اکسیداتیو را کاهش می دهد. گرده زنبور عسل همچنین می تواند از سلول ها در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت کند. آنتی اکسیدان های موجود در گرده زنبور عسل بسته به گل ها و موقعیت جغرافیایی متفاوت است.

گرده گل و خواص ضد میکروبی و ضد التهابی

در سال 2011، مطالعات و مطالعات مختلفی بر روی پروتئین های موجود انجام شد گرده زنبور عسل نتیجه‌گیری شد که وجود فلاونوئیدها و کافور در گرده باعث فعالیت مثبت و مقاومت میکروبی می‌شود.

محققان، آزمایش‌هایی روی گرده زنبور عسل نشان داده شده است که عصاره گرده حیوانات باعث کاهش التهاب در موش ها می شود. التهاب آنها از بین رفته است.

گرده گل و برخی از خواص آن

محصولات زنبور عسل، از جمله گرده گل خواص و فواید بالقوه دیگری نیز دارد که برای سلامتی انسان مفید است.

گرده زنبور عسل همچنین سیستم ایمنی بدن را تنظیم می کند

محتوای گرده زنبور عسل، طبق یک مطالعه عمیق در سال 2010، تنظیم سیستم ایمنی را نشان می دهد. ترکیبات ایجاد شده در گرده زنبور عسل به بهبود و تحریک سیستم ایمنی و سلول ها کمک می کند. فلاونوئیدها مانند استروئیدها می توانند اثرات آلرژی را بر روی سیستم ایمنی کاهش دهند.

گرده گل و التیام زخم

گرده گل به گفته محققان، می تواند تاثیر مثبتی در بهبود زخم ها و سوختگی ها داشته باشد. طبق آزمایشات آزمایشگاهی انجام شده روی حیوانات، کرم ها یا پمادهای حاوی عصاره گرده زنبور عسل می توانند میکروب های موجود در زخم های ناشی از سوختگی های تازه را از بین ببرند. و احتمالا می تواند زخم ها را ببندد، بنابراین می تواند بهبود زخم را تسریع کند و همچنین از مشکلات بعدی در این موارد جلوگیری کند.

  0 تا 100 تبلیغات در اینستاگرام: مقایسه قیمت و نتیجه 8 مدل تبلیغات

گرده گل و نقش آن در بیماری های قلبی

گرده گل به گفته محققان زنبورها می توانند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهند گرده گل می تواند کلسترول و چربی خون را کاهش دهد. بنابراین می تواند از قلب انسان محافظت کند و به فرد در برابر حمله قلبی کمک کند، یعنی از لخته شدن خون جلوگیری می کند. همچنین، در مطالعات حیوانی، محققان می گویند که می تواند رسوب اسیدهای چرب را کاهش دهد. شریان ها

گرده گل و نقش آن در سلول های سرطانی

محققان در سال 2014 طی مطالعه خود، گرده گل و محصولات زنبور عسل به مبارزه با سلول های سرطانی کمک می کند. برخی از فرآورده های زنبور عسل نقش مهمی در مبارزه با سلول ها و تومورها دارند، در این تحقیق از ژل رویال، بره موم و عسل طبیعی و گرده زنبور عسل استفاده شد.

عوارض گرده گل

گرده گل زنبور عسل علاوه بر مفید بودن، عوارض خود را نیز دارد. عوارض جانبی مانند آلرژی، محصول آلوده یا شاید تداخل با داروهای مختلف مانند داروهای رقیق کننده خون، قبل از استفاده از گرده زنبور عسل باید با پزشک خود مشورت کنید.

آلرژی به گرده زنبور عسل

برخی از افراد به نیش زنبور و همچنین به خود زنبورها حساسیت دارند، چنین افرادی باید از استفاده از محصولات گرده زنبور عسل خودداری کنند یا با متخصص آلرژی خود مشورت کنند.

عفونت در گرده زنبور عسل

همانطور که می دانیم گرده زنبور عسل این یک محصول طبیعی است و در هنگام جمع آوری زنبورها ممکن است توسط حشرات آلوده شود، کپک گیاهی می تواند گروهی از زنبورها را همزمان آلوده کند. نگهداری نادرست این محصول می تواند منجر به تجزیه گرده زنبور عسل شود.

گرده زنبور عسل و تداخلات دارویی

گرده زنبور عسل ممکن است برخی از داروهای تجویز شده توسط پزشک را تحت تأثیر قرار دهد، به خاطر داشته باشید که قبل از استفاده از این محصول و افزودن آن به رژیم غذایی خود باید به پزشک مراجعه کنید. به خصوص خانم های باردار که باید متخصص خود را از افزودن این ماده غذایی به رژیم غذایی خود مطلع کرده و با آنها مشورت کنند.

  ایندیانا جونز 5 ممکن است یک کپی از فیلم لوگان، الگوی جدید نیوکال باشد

زنبورها و استفاده از گرده

گرده گل زنبورها کاربردهای مختلفی دارند، این زنبورها از گرده برای تغذیه مادر، غذای کودک و غذای خوب برای رشد سریع زنبورهای کارگر جدید استفاده می کنند، این گرده ها برای زنبورها بسیار مهم هستند. در نظر داشته باشید که استفاده طولانی مدت و برداشت طولانی گرده، بقای کلنی را تهدید می کند، اما برداشت های کوتاه 3 تا 4 هفته ای عواقب بدی برای کلنی ندارد.

جمع آوری گرده زنبور عسل

برای جمع آوری گرده زنبور عسل می توانید به قسمت بیرونی کندو بروید، وقتی زنبورها وارد کندو می شوند مقداری گرده را در قسمت بیرونی کندو ذخیره می کنند. بنابراین می توانید آنها را با دست بردارید یا تله هایی وجود دارد که می توان از آنها برای برداشتن آنها استفاده کرد.

گرده زنبور عسل را با تله جمع آوری کنید

محصول گرده زنبور عسل تله اغلب توسط زنبورداران تجاری و حرفه ای استفاده می شود تله گرده را می توان در زیر یا حتی جلوی کندو قرار داد. این ابزارها پلاستیکی یا فلزی هستند. این زنبورها برای ورود به کندو باید از این تله های توری عبور کرده و مقداری گرده از پای زنبورها جمع آوری کنند. از آنها برای تولید گرده کمتر در طول تحقیقات استفاده می شود.

گرده گل و تاثیر برداشت آن

برداشت ها گرده گل اگر برای مدت طولانی باشد، از طرف تولید کننده ها یا کمباین ها، اثرات منفی خود را دارد مانند:

تولید عسل

تولید موم

تعداد زنبورهای بالغ

پرورش بچه زنبور عسل

محققان و متخصصان تولید فرآورده‌های عسل معتقدند که می‌توان راه‌هایی برای تله‌های زنبور عسل پیدا کرد که ممکن است اثرات منفی کمتری بر زنبورها و فرآورده‌های آنها داشته باشد.

گرده و حرف آخر

در مصرف گرده گل لازم به ذکر است که اگر فردی مطمئن نیست که مصرف گرده زنبور عسل ممکن است مفید باشد یا اثرات آلرژیک روی آن داشته باشد، باید با پزشکان مربوطه مشورت کرده و با آنها مشورت کند. واکنش ها، مشکل در تنفس و احتمالاً مشکلات پوستی شدید، باید فوراً به پزشک مراجعه کنید.

منبع: medicalnewstoday

دیدگاهتان را بنویسید