چگونه یک رمز عبور ایجاد کنیم؟ + ویژگی ها

یکی از مهمترین اجزای ورود به هر برنامه، کلمه عبور خیلی مهمه اکثر مردم اهمیت این رمزهای عبور را درک نمی کنند و به امنیت آنها توجه نمی کنند. اگر مهم ترین عاملی که مانع از دسترسی و سوء استفاده افراد دیگر از اطلاعات شما می شود، داشتن رمز عبور قوی است که هک نمی شود. در این مقاله، تیم تحقیقاتی دکتر ویس به اهمیت این پسوردها و نحوه ایجاد آن می پردازد. کلمه عبور قوی خواهد پرداخت.

رمز عبور چیست؟

ممکن است تعجب کنید رمز عبور چیست؟ و دقیقاً برای چه استفاده می شود. رمز عبور عبارتی است که از اعداد، حروف و نمادها تشکیل شده است و بهترین راه برای محافظت از اطلاعات و برنامه های کاربردی شماست. در نظر داشته باشید که رمز یک عبارت کاملا شخصی است و رمز عبور هر فرد متفاوت است. یکی کلمه عبور قابل قبول و قوی، دارای ویژگی های زیادی است که در ادامه به آنها می پردازیم.

کلمه عبور

معنی رمز عبور

همانطور که گفتیم بسیاری از افراد از قدرت پسوردها اطلاعی ندارند و تصور می کنند رمزهایی که به صورت اعدادی چیده شده اند مانند 1234 رمز مناسبی برای کارت یا سیستم آنهاست. اما اگر این کدها ساده باشند، در معرض پرخاشگری و سوء استفاده قرار خواهید گرفت و متحمل خسارات سنگینی خواهید شد. یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب رمز عبور مناسب، منحصر به فرد بودن آن و ترکیب اعداد و حروف است.

همانطور که گفتیم کلمه عبور این برای امنیت اطلاعات شما بسیار مهم است. اگر یک فرمانده یک شرکت هستید یا کسب و کار خود را دارید، باید از تمام اطلاعات سیستم خود محافظت کنید. زیرا اگر سیستم شما هک شود و افراد دیگر بتوانند وارد آن شوند، ممکن است خسارات مالی و حتی روحی زیادی متحمل شوید. پس از اهمیت رمز عبور قوی غافل نشوید و این مقاله را تا انتها بخوانید تا بتوانید از اطلاعات و داده های خود محافظت کنید.

  خواص عسل خواص عسل طبیعی

دارای رمز عبور قوی

داشتن یک کلمه عبور Strong می تواند به محافظت از اطلاعات شما کمک کند و این رمزهای عبور ویژگی های خاص خود را دارند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید بسیاری از هکرها و مجرمان سایبری به راحتی می توانند بیشتر پسوردهای انتخابی شما را پیدا کرده و هک کنند. اکثر مردم همچنین از رمز عبور یکسانی برای چندین حساب یا کارت استفاده می کنند. بنابراین، این هکرها تنها نیاز به شناسایی رمز عبور دارند و می توانند اطلاعاتی در مورد سایر حساب ها و کارت ها به دست آورند.

با توجه به مطالب فوق داشتن رمز عبور قوی برای همه الزامی است و باید به تمامی نکات کاربردی برای ایجاد رمز عبور قوی توجه داشته باشند. خیلی ها فقط همین را می گویند من یک رمز عبور می خواهم و به موضوع دیگری توجه نمی کنند. تیم تحقیقاتی دکتر ویس در حال تحقیق در مورد تمام ویژگی های مورد نیاز برای یک رمز عبور منحصر به فرد هستند. زیرا کلمه عبور شما تمام ویژگی های امنیتی را دارید، ویژگی های زیر را در نظر بگیرید.

از اعداد متوالی استفاده نکنید

یکی از مهم ترین ویژگی های یک رمز عبور قابل قبول این است که شما از استفاده از اعداد و حروف متوالی خودداری می کنید. مثلاً از اعداد و حروفی مانند 1234، 6789، jklm، qwerty و امثال آن استفاده نکنید. این به افراد مبتدی در فضای مجازی نیز اجازه می دهد تا آن را شناسایی کنند. سعی کنید از اعدادی استفاده کنید که اصلا نزدیک به هم نیستند.

من یک رمز عبور می خواهم

از تاریخ تولد استفاده نکنید

نکته دیگری که بسیاری از مردم نادیده می گیرند این است که اغلب از تاریخ تولد خود برای انتخاب رمز عبور استفاده می کنند. کسانی که به دنبال شناسایی و هک هستند را به خاطر بسپارید کلمه عبور آنها به راحتی می توانند اطلاعات شما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنند و تاریخ تولد شما را شناسایی کنند. حتی افراد نزدیک شما که تاریخ تولد شما را می دانند ممکن است از حساب یا کارت شما سوء استفاده کنند.

  حراجی فروش چیست؟ فروش چیست؟

ترکیبی از اعداد، حروف و نمادها

مهم ترین تابع رمز عبور باید ترکیبی از اعداد، حروف و نمادها باشد. نکته مهم در اینجا این است که هرچه رمز عبور شما قوی تر باشد و از کاراکترهای بیشتری استفاده کنید، شناسایی آن دشوارتر خواهد بود. به عنوان مثال کد M0H؟Eb9q # V یک کد بسیار قوی و منحصر به فرد است که از اعداد، حروف بزرگ و کوچک همراه با نمادها استفاده می کند.

از عبارات غیر مرتبط استفاده کنید

ویژگی دیگری که الف کلمه عبور استفاده از عبارات نامناسب قوی است. به عنوان مثال، می توانید قطعه ای از آهنگ یا فیلم مورد علاقه خود را به رمز عبور خود اضافه کنید. برای انجام این کار، سعی کنید از عبارات سه یا چهار کلمه ای استفاده کنید تا رمز عبور خود را قوی تر کنید و از دسترسی افراد دیگر به اطلاعات شما جلوگیری کنید.

از اسامی یا کلمات دقیق استفاده نکنید

نکته مهمی که باید در هنگام ایجاد یک رمز عبور قوی در نظر داشته باشید، جایگزینی حروف با اعداد درهم و برهم است. شما همچنین می توانید از حروف استفاده کنید، اما به شرطی که آن کلمات و حروف دقیق و قابل تشخیص نباشند. به عبارت دیگر بهتر از کلمات برای کلمه عبور از مواردی که غلط املایی دارند استفاده کنید و فراموش نکنید که اعداد بین آنها را اضافه کنید.

رمز عبور را ذخیره کنید

علاوه بر موارد فوق، باید از یک مکان امن برای محافظت از رمز عبور خود استفاده کنید. برای این کار می توانید از یک برنامه مدیریت رمز عبور استفاده کنید و رمز عبور خود را به عنوان سند در آن ذخیره کنید. به یاد داشته باشید که هرگز رمز عبور خود را روی کاغذ یادداشت نکنید. این به این دلیل است که اگر آن را گم کنید، افراد غریبه به راحتی می توانند به رمز عبور شما دسترسی پیدا کنند.

  فیگما چیست؟ 14 نرم افزار حرفه ای نرم افزار Figma

تابع رمز عبور

از رمزهای عبور تکراری استفاده نکنید

همانطور که قبلاً گفتیم، بسیاری از مردم یکی هستند کلمه عبور برای تمام حساب ها و کارت های آنها. این به کسی اجازه می دهد تا در صورتی که فقط به یکی از رمزهای عبور شما دسترسی داشته باشد، به تمام حساب های شما دسترسی داشته باشد. بنابراین مطمئن شوید که برای هر یک از برنامه ها، حساب ها، سیستم ها و کارت های خود یک رمز عبور جداگانه انتخاب کنید. این امر امنیت اطلاعات و داده های شما را افزایش می دهد.

از این موارد در رمز عبور خود استفاده نکنید

زمانی مهم ترین ویژگی های الف کلمه عبور هنگامی که درک قابل اعتماد و قوی دارید، وقت آن است که بفهمید با رمز عبور خود چه کاری انجام ندهید. در طول مقاله به برخی از این موارد اشاره کردیم. به عنوان مثال، بهتر است رمز عبور خود را با افراد دیگر به اشتراک نگذارید و آن را روی کاغذ یادداشت نکنید. در زیر با آن آشنا خواهید شد یک رمز عبور جدید ایجاد کنید از افزودن چه چیزی باید اجتناب کنید؟

  • حیوان خانگی خود را نام ببرید،
  • تاریخ تولد خود یا یکی از اعضای خانواده
  • نام بهترین دوستت،
  • همه چیز مربوط به شغل یا سرگرمی مورد علاقه شما،
  • بخشی از آدرس یا شهر محل سکونت،
  • نام شما یا یکی از اعضای خانواده

رمز عبور چیست؟

اخرین حرف

کلمه عبور یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که از ایمن بودن آن مطمئن شوید. برای اینکه رمز عبور شما استاندارد باشد، باید دستورالعمل های زیادی را دنبال کنید تا امنیت آن را افزایش دهید. در این مقاله توسط دکتر ویس، مهم ترین ویژگی هایی که یک رمز عبور خوب باید داشته باشد را بیان می کنیم. با این نکات می توانید مطمئن باشید که هیچ کس قادر به شناسایی و هک رمز عبور شما نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید