عسل طبیعی و خواص آن

عسل طبیعی و هر چه در مورد عسل طبیعی و خواص آن را باید در فروش دانست، همانطور که می دانیم عسل مایع شیرینی است که از شهد گیاهان گلدار از زنبور عسل تهیه و تهیه می شود. صدها سال است که بیشتر مردم در سراسر جهان از این غذای مغذی استقبال می کنند و از فواید فراوان آن بهره می برند.

عسل طبیعی

عسل طبیعی و خواص آن از آنجایی که بسیاری از غذاها خام و بر پایه شهد گل ها هستند. رنگ های مختلفی دارد. وقتی عسل را از کندو خارج می کنیم و مستقیماً در بطری یا ظرف می گذاریم، ممکن است ترکیبی از موم، گرده یا مخمر در آن باشد.

زمانی که در گزارش های معتبر به دنبال عسل طبیعی هستید، عسل خام می تواند حساسیت های فصلی را بهبود بخشد یا گزارش های دیگر حاکی از آن است که عسل در بهبود زخم ها بسیار مفید و موثر است.

خواص و فواید عسل طبیعی

عسل طبیعی زخم ها و سوختگی ها را التیام می بخشد

در سال 2015، طی مطالعه ای روی عسل، محققان به این نتیجه رسیدند که عسل می تواند به بهبود سوختگی کمک کند. محققان همچنین در سال 2017 دریافتند که پروتئین (دفنسین-1) موجود در عسل می تواند به بهبود زخم ها کمک کند.

اگر دقت کرده باشید، بسیاری از محصولات آرایشی حاوی مقدار کمی عسل هستند. مانند شامپوها و کرم های صورت و غیره … با تحقیقات آنلاین محصول متوجه این موضوع خواهید شد.

عسل طبیعی به معده کمک می کند

محققان در سال 2017 دریافتند که عسل می تواند به مری و معده کمک زیادی کند. گفته می شود که عسل می تواند از رفلاکس اسید جلوگیری کند. عسل می تواند به مری و معده در هضم غذا کمک کند. به جریان اسید معده می پیوندد و باعث سوء هاضمه می شود البته این موضوع در آن زمان مورد حمایت پزشکان نبود. جریان اسید معده به سمت بالا می تواند باعث رفلاکس معده به مری شود که معمولاً در اثر سوزش سر دل و التهاب ایجاد می شود.

عسل طبیعی باعث افزایش ایمنی می شود

با توجه به مطالعات انجام شده در سال 2018، مشخص شد که برخی از انواع عسل نقش فعالی در مبارزه با عفونت ها دارند. این عسل ها به کشتن باکتری ها کمک می کنند زیرا دارای خواصی مانند پراکسید هیدروژن و پروتئین های دیفنسین هستند.

بهبود سرماخوردگی

بر اساس تحقیقی که در سال ۲۰۱۲ توسط محققان انجام شد، نقش عسل در تسکین سرفه شبانه کودکان بسیار موثر است. چند سال بعد، منبع معتبر دیگری برای نقش عسل و شیر در تسکین سرفه حاد در کودکان به این نتیجه رسید که حداقل در برابر داروهای ضعیف، این بیماری بهتر از عسل است.

استفاده از عسل طبیعی در داروها

مردم در سراسر جهان از دیرباز بر این باور بودند که عسل درمان بسیاری از بیماری ها و دردها است. تا به امروز با تحقیقاتی که محققان هر روز در سرتاسر جهان انجام می دهند، به این باور نزدیک و نزدیکتر می شوند. به گفته محققان، در سال 2012 از عسل می توان برای طیف وسیعی از بیماری ها و آسیب ها استفاده کرد.

  ژل رویال و 11 خاصیت آن

فشار خون

آرتروز

زردی

چاقی

استفراغ

اسهال و اسهال خونی

زخم ها

مشکلات بینایی

سوختگی، بریدگی و زخم

اختلالات خواب

اگزما و درماتیت

بوی بد دهان

تکرر ادرار

فشار

ضعف

البته به خاطر داشته باشید که بسیاری از این کاربردها و اثرات توسط آزمایشات بالینی تایید نشده اند، اما منبع معتبری در سال 2017 برای تاثیر عسل در درمان بسیاری از بیماری های پوستی با آنتی باکتریال، ضد ویروس، ضد التهاب و آنتی اکسیدان هستند. خواص به شدت تاکید می شود.

ماندگاری عسل طبیعی

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که آیا تولید عسل می تواند تأثیری بر محیط زیست داشته باشد؟ تولید عسل می تواند مقادیر زیادی زنبور عسل را به مناطق غیر محلی برساند، که به معنای سرکوب گرده افشانی زنبورهای محلی است. گزارش های 2020 تاکید می کنند که زنبورداری صنعتی به کاهش جمعیت کلی زنبورها کمک می کند. این در صورتی است که رشد کلی جمعیت آنها برای زندگی زنبورها بسیار مهم است.

محتوای عسل

اگر بخواهیم ترکیبات عسل را با هم بررسی کنیم، می‌توان گفت که یک قاشق عسل حاوی 64 کالری، 17 گرم قند بدون فیبر و چربی، متوسط ​​سطح اسیدی آن 3.9 است. این اسیدیته در عسل می تواند از رشد باکتری ها جلوگیری کند. با این حال، به خاطر داشته باشید که محتوای دقیق و خواص عسل ارتباط مستقیمی با گیاهانی دارد که زنبورها از شهد آن استفاده می کنند. عسل به نظر می رسد که در ظرف دربسته رها شده باشد. شما سابقه نقد ندارید.

عسل طبیعی در رژیم غذایی

از عسل طبیعی به دلیل شیرینی آن می توان به جای شکر استفاده کرد. عسل می تواند جایگزین قند برای بیماران دیابتی باشد که به آنها در کنترل قند کمک می کند. اما به خاطر داشته باشید که عسل به عنوان قند افزوده و وجود کالری اضافی می تواند یک رژیم غذایی سرشار از قندهای افزوده را فراهم کند.

مصرف بیش از حد

در مورد مصرف عسل باید به این نکته توجه داشت که عسل نوعی قند است. بنابراین نباید در مصرف آن زیاده روی کرد. بنابراین، طبق نظریه انجمن قلب (AHA)، زنان نباید بیش از 100 کالری و مردان – بیش از 150 کالری در روز مصرف کنند.

تفاوت عسل خام با عسل طبیعی

بسیاری از مردم بر این باورند که عسل خام فواید بیشتری نسبت به عسل طبیعی دارد. در این بخش سعی می کنیم تفاوت های عسل خام و معمولی را بررسی کنیم.

عسل معمولاً مایعی شیرین، طلایی و شربتی است که توسط زنبورها تولید می شود. زنبورها این کندوها را در کندو نگه می دارند تا در صورت نیاز از آنها برای غذا و مواد مغذی استفاده کنند. در نظر داشته باشید که عسل خام مستقیماً از کندو خارج می شود در حالی که عسل معمولی قبل از بسته بندی یا در ظرف قرار داده می شود و روی آن فرآوری یا عمل آوری می شود.

  36 فضای کاری مشترک در ایران! نقشه های گوگل، توضیحات، عکس ها و غیره

عسل خام یا عسل ساده

مردم از زمان های قدیم از عسل به عنوان دارو و غذا استفاده می کردند. در گذشته مردم بیشتر از عسل خام استفاده می کردند. اما امروزه بیشتر عسل ها در مغازه ها و قفسه هایی یافت می شوند که با پاستوریزه کردن (حرارت شدید) فرآوری می شوند. و مهمتر از آن، ممکن است حاوی قندهای اضافی باشد.

عسل خام

می گویند عسل خام مستقیماً از کندو یا کندو به دست می آید. عسل را پاستوریزه و گرم نمی کند. و معمولا این نوع عسل دارای گرده و زنبورهای مرده است.

عسل معمولی

معمولا این نوع عسل صاف و شفاف است. پاستوریزه شدن این نوع عسل باعث بهبود ظاهر آنها می شود. ماندگاری بیشتری دارند. مخمر موجود در عسل را از بین می برد که طعم عسل را تحت تاثیر قرار می دهد.اما بسیاری از افراد بر این باورند که عسل پاستوریزه می تواند میزان مواد مغذی و آنتی اکسیدان های موجود را کاهش دهد.

تفاوت این دو عسل از نظر ظاهر

عسل خام معمولاً تیره تر از عسل معمولی است زیرا حاوی بقایای کوچک کندوها یا کندوهای عسل است که نمی توان آنها را فیلتر کرد. عسل خام رنگ بیشتری دارد. عسل خام تغییرات زیادی در رنگ هایی دارد که زنبورها گرده افشانی می کنند. .

به خاطر داشته باشید که هیچ منبع معتبری تایید نکرده است که عسل خام مغذی تر از عسل معمولی است، اما عسل خام می تواند فواید بیشتری داشته باشد.

فواید عسل خام

اکثر مردم بر این باورند که عسل خام دارای مزایای زیادی است، یعنی عسل خام دارای خواصی است که عملیات پاستوریزاسیون می تواند آنها را کاهش دهد که برخی از آنها در زیر ذکر شده است:

موم زنبور عسل یک ماده چسبنده است که به حفظ کندو کمک می کند.

گرده گل که اغلب دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است.

برخی از مواد معدنی و ویتامین ها مانند آنزیم ها و اسیدهای آمینه.

برخی منابع به طور مستقیم بیان می کنند که عسل معمولی دارای فواید سلامت کمتری نسبت به عسل خام است. بسیاری از خواص و فواید عسل به دلیل حرارت بالا از بین می رود. این به این معنی است که عسل خام می تواند از نظر بهبود زخم و مبارزه با عفونت فواید سلامتی قوی تری داشته باشد.

گرده طبیعی مس

بنابراین در مورد عسل طبیعی اشاره کردیم که پاستوریزه کردن عسل می تواند گرده ها را از بین ببرد. محققان در سال 2015 به طور خلاصه به فواید گرده عسل اشاره کردند که با هم به آن می پردازیم:

مسکن درد

تا ضد التهاب باشد

وجود آنتی اکسیدان

خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی دارد

آمینو اسید

وجود ویتامین های A و C.

در نهایت، حاوی مقادیر کمی سدیم، منیزیم و کلسیم است.

  بهترین سایز پست در اینستاگرام + مناسب ترین اندازه های استوری

بره موم طبیعی مس

عسل طبیعی حاوی بره موم زنبور عسل است که همان ماده چسبنده ای است که زنبورها برای ساختن و نگهداری لانه و کندوهای خود از آن استفاده می کنند. بسیاری از دانشمندان بر این باورند که این ماده چسبنده برای انسان بسیار مفید است.

مطالعات انجام شده در سال 2017 نشان داد که بره موم دارای خواصی مانند:

دارای اثرات ضد سرطان و ضد زخم است

اثر ضد التهابی دارد

اثر ضد قارچی دارد

ویتامین های B، C، آنزیم های مفید و پتاسیم و منیزیم وجود دارد.

از دست دادن اکسیدان ها

برخی افراد معتقدند پاستوریزه کردن عسل یا حرارت دادن عسل برخی از آنتی اکسیدان های موجود را از بین می برد. البته هیچ مطالعه رسمی در مورد تأثیر گرمایش بر این موضوع وجود ندارد. اما در سایر غذاها با حرارت دادن برخی از آنتی اکسیدان هایشان از بین می روند.

عسل خام حاوی اسیدهای فنولیک است که دارای خواص آنتی اکسیدانی است.آنتی اکسیدان ها می توانند استرس اکسیداتیو در بدن را کاهش دهند.مطالعات نشان می دهد که استرس اکسیداتیو می تواند با بسیاری از بیماری های مزمن از جمله سرطان مرتبط باشد.

آنتی اکسیدان های موجود در عسل می توانند اثرات ضد سرطانی و ضد توموری داشته باشند، اما به خاطر داشته باشید که آنتی اکسیدان ها بسته به گرده گل می توانند متفاوت باشند.

افزودنی های معمولی برای عسل

لازم به ذکر است که ممکن است مقداری یا مقداری عسل معمولی شیرین کننده هایی مانند شربت ذرت یا فروکتوز بالا به آن اضافه شده باشد. بنابراین احتمالا 100% طبیعی نیستند و حاوی شیرین کننده های مختلفی مانند شربت برنج قهوه ای هستند.

عسل طبیعی هیچ افزودنی دیگری در آن وجود ندارد یعنی همان عسل کندوی عسل است.

عسل ارگانیک ارگانیک است

عسل طبیعی همه این عسل ها ارگانیک نیستند. عسل ارگانیک نیز قابل فرآوری است. ارگانیک بودن به معنای پیروی از دستورالعمل های خاص هر کشور است که باید رعایت شود. اما توجه داشته باشید که اگر به دنبال عسلی هستید که حاوی گرده زنبور عسل باشد یا دارای مواد مفید دیگری باشد، باید به برچسب عسل خام توجه کنید.

ظاهر عسل

وقتی به ظاهر عسل نگاه می کنیم، متوجه می شویم که عسل خام است یا ساده. عسل معمولی بسیار صاف و شفاف به نظر می رسد اما عسل معمولی می تواند ترکیبی از رنگ ها باشد و از عسل خام کدرتر به نظر برسد.

عسل طبیعی و حرف آخرش

عسل طبیعی از آنجایی که بدون فرآوری تشکیل می شود، برای افرادی که از عسل به عنوان سلامتی استفاده می کنند یا به درمان بسیاری از بیماری ها کمک می کند بسیار مناسب است.عسل طبیعی و ارگانیک را می توان بهترین نوع عسل دانست که ما در عسلیا مفتخریم که در این زمینه پیشتاز بوده و همواره سعی در فروش عسل 100% طبیعی و ارگانیک داریم.

منبع: medicalnewstoday

دیدگاهتان را بنویسید