بهترین سایز پست در اینستاگرام + مناسب ترین اندازه های استوری

اندازه پست اینستاگرام یکی از مهم ترین مسائلی که کاربران این برنامه با آن سر و کار دارند. این شبکه اجتماعی به اندازه عکس ها و فیلم ها بسیار حساس است و مانند فیس بوک نمی توانید هر اندازه عکسی را که دوست دارید آپلود کنید و سپس آن را بزرگ کنید. اگر عکسی را که در اینستاگرام آپلود می کنید به شکلی عجیب برش دهید، قسمت های مهم آن حذف می شود و هدف اصلی مخاطب را منتقل نمی کند.

این بدان معناست که هنگام ارسال تصاویر در این اپلیکیشن و ویرایش صحیح آنها باید بسیار مراقب باشید. به همین دلیل بهتر است بهترین باشیم اندازه پست اینستاگرام برای جلوگیری از مشکلات بعداً انتخاب کنید. هر نوع پست اینستاگرام باید دارای ابعاد دقیق باشد که بهترین عملکرد را نشان دهد. در این مقاله مهم ترین نکات در مورد اندازه پست های اینستاگرام و نحوه ویرایش آن ها را توضیح می دهیم. تا انتها با ما همراه باشید.

”]

اندازه پست اینستاگرام چقدر باید باشد؟

روش های مختلفی برای اشتراک گذاری عکس ها در شبکه اجتماعی اینستاگرام وجود دارد که اندازه آن ها در هر کدام متفاوت است. وقتی در اطراف اندازه پست اینستاگرام که صحبت از آن شد، اساس این اندازه گیری پیکسل ها هستند. طول و عرض عکس ها نیز باید مطابقت داشته باشد. برای مثال یکی از ابعاد اینستاگرام اندازه مربع 1:1 است و طول و عرض آنها باید یکسان باشد. در زیر مهمترین ابعاد مورد نیاز در اینستاگرام را مشاهده خواهید کرد.

اندازه پست اینستاگرام

پست های معمولی اینستاگرام

به طور پیش فرض، اندازه مناسب برای یک پست اینستاگرام اغلب مربع است و دارای نسبت 1: 1 است. اگر می خواهید تصاویر شما کاملا واضح باشند، بهتر است. اندازه عکس را در پست اینستاگرام تنظیم کنید خود را به 1080 × 1080 پیکسل تغییر دهید. اگر تصویری که می خواهید آپلود کنید مربع نیست، می توانید دکمه بزرگنمایی را انتخاب کنید تا مربع شود.

  دستورالعمل 0 تا 100 برای اتصال اینستاگرام به واتس اپ

عکس های عمودی باید 1.91:1 و عکس های افقی باید 4:5 باشند. وضوح این عکس ها باید به ترتیب 608 × 1080 پیکسل و 1350 × 1080 پیکسل باشد. این قوانین برای اندازه ویدیو اینستاگرام دقیقاً همینطور است و باید ویدیوهای خود را با همان اندازه ارسال کنید. در مورد بهترین روش قرعه کشی در اینستاگرام بیشتر بخوانید.

ابعاد استوری در اینستاگرام

اندازه عکس های عمودی در اینستاگرام

همانطور که قبلا ذکر شد، پست های عمودی باید دارای نسبت تصویر 4: 5 باشند و اندازه ایده آل آنها 1350 x 1080 پیکسل است. گاهی اوقات می‌خواهید عکس‌های بزرگ‌تری مانند ۴: ۶ یا ۹:۱۶ پست کنید. در این صورت شما باید اندازه پست اینستاگرام می توانید اندازه آن را به ابعاد بالا تغییر دهید یا بخشی از عکس را برش دهید. تبلیغات اینستاگرام چگونه باید باشد؟

اندازه افقی عکس در اینستاگرام

اندازه پست اینستاگرام برای عکس های منظره 1350 × 1080 پیکسل است. اگر بخواهیم واقع بینانه به این موضوع نگاه کنیم، می بینیم که ایجاد اندازه های افقی عکس در اینستاگرام کار دشواری است. هنگامی که اندازه افقی 1.91: 1 پست خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید، عالی به نظر می رسند.

چگونه در اینستاگرام عکس های افقی یا عمودی پست کنیم؟

با آپدیت های جدید اینستاگرام، ارسال عکس ها و فیلم ها به صورت افقی آسان تر از قبل شده است و به راحتی می توانید اندازه پست اینستاگرام تغییر کرد. برای این کار ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و روی دکمه «افزودن پست» ضربه بزنید (این دکمه تصویر مربعی با علامت مثبت روی آن دارد). سپس عکس یا ویدیوی مورد نظر خود را انتخاب کنید و روی Full Screen در پایین سمت چپ ضربه بزنید.

  نماد اعتماد چیست؟ + شرایط دریافت

ابعاد داستان

به این ترتیب عکس یا ویدیو به طور خودکار به اندازه ایده آل ستون افقی تبدیل می شود. همچنین در صورت تمایل می توانید بخشی از عکس را برش دهید. در نهایت برای آپلود پست خود روی “بعدی” کلیک کنید. همین کار را برای ارسال عکس و فیلم به صورت عمودی انجام دهید تا بتوانید به راحتی بتوانید اندازه عکس برای پست اینستاگرام شما باید ایده آل باشید.

اندازه ویدیو اینستاگرام

زیرا اندازه پست اینستاگرام شما ایده آل برای فیلم های مورد نظر خود هستید، بهترین اندازه های مورد نیاز برای وضوح آن مربع و 1080 در 1080 است. همچنین برای فیلم های منظره ابعاد باید 608 × 1080 پیکسل و برای فیلم های عمودی باید 1350. 1080 پیکسل باشد. اندازه این پست ها باید برای ویدیوهای مربعی 1: 1، برای ویدیوهای منظره 16: 9 و برای ویدیوهای عمودی 4: 5 باشد.

اندازه ویدیو اینستاگرام

برای آپلود ویدیوها در اینستاگرام باید توجه داشته باشید که حداکثر 30 فریم در ثانیه هستند. همچنین طول فیلم ها باید 60 ثانیه و حجم فایل حداکثر 4 گیگابایت باشد. اگر ویدیوی شما بیش از این مقدار باشد، نمی‌توانید آن را آپلود کنید، پس تمام تلاش خود را بکنید اندازه پست اینستاگرام خودت را درست انتخاب کن

پس از انتخاب ویدیوی مناسب و مشخص کردن اندازه پست اینستاگرام سپس وضوح تصویر وجود دارد. وضوح ویدیوهای اینستاگرام شما باید از قوانین خاصی پیروی کند. این وضوح برای ویدیوهای مربعی باید حداقل 600 × 600 باشد. برای ویدیوهای عمودی، وضوح 750 × 600 و برای ویدیوهای منظره، بهترین وضوحی که باید داشته باشند 315 × 600 پیکسل است. به طور کلی، بهتر است از حداکثر وضوح برای ویدیوهای خود استفاده کنید تا مخاطبان بیشتری را جذب کنید. آموزش حذف اکانت اینستاگرام

  0 تا 100 تبلیغات در اینستاگرام: مقایسه قیمت و نتیجه 8 مدل تبلیغات

حجم استوری در اینستاگرام

بعد از حدود اندازه پست اینستاگرام به خاطر داشته باشید که وقت آن رسیده است که بفهمید برای داشتن یک داستان جذاب چه ابعادی را باید در نظر بگیرید. همانطور که می دانید استوری های اینستاگرام بسیار مهم هستند. به همین دلیل حجم استوری در اینستاگرام باید در ابعاد مناسب برای جذب مخاطب ارسال شود. برخلاف پست های اینستاگرام، حجم استوری در اینستاگرام بستگی به سایز گوشیتون داره این بدان معنی است که آنها باید 9:16 یا 1920 × 1080 پیکسل باشند.

اندازه پست IGTV در اینستاگرام

مورد دیگری برای انتخاب اندازه پست اینستاگرام به اندازه ویدیوهای IGTV فکر کنید. این ویدیوها به عنوان ویدیوهای یوتیوب شناخته می شوند که بیش از یک دقیقه طول می کشند. از این رو، اندازه پست اینستاگرام این برای این ویدیوها بسیار مهم است. بهترین و ایده آل ترین اندازه پست برای IGTV و ویدیوهای طولانی باید 654 × 420 پیکسل باشد. برای انتخاب اندازه پست برای ویدیوهای مختلف IGTV موارد زیر را در نظر بگیرید.

  • ویدیوهای IGTV افقی باید حداقل 4:5 و حداکثر 9:16 داشته باشند.
  • ابعاد عمودی ویدیوی IGTV باید حداقل 5:4 و حداکثر 16:9 باشد.
  • پیش نمایش یک دقیقه ای در ابتدای ویدیوی IGTV باید دارای نسبت تصویر 4: 5 باشد.
  • یک پیش نمایش یک دقیقه ای از برش، با ابعاد مربع و 1: 1 وجود دارد.
  • عکس جلد ویدیویی IGTV شما باید 1: 1: 55 و وضوح 654 x 420 داشته باشد.

اخرین حرف

همانطور که گفتیم اندازه پست اینستاگرام جذب مشتری بسیار مهم است. زیرا اگر اندازه گیری کنید اندازه پست اینستاگرام اگر استاندارد نباشید، فالوورها از دیدن آن خسته می شوند و پست های شما را رد می کنند. پس بهتر است انتخاب کنید سایز مناسب برای پست گذاشتن در اینستاگرام از حداکثر مراقبت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید